Ракометарките на гостински терен во Зајечар

16.01.2020 11:57 | KumanovoNews

Женскиот ракометен клуб Куманово, во рамките на ВРХЛ лигата, во сабота на гостински терен во Зајечар, Србија, ќе игра против екипата на Груде од Босна и Херцеговина, а во недела против РК Зајечар од Србија.

Ракометарките на гостински терен во Зајечар

Ракометарките со овие натпревари ја отвораат новата сезона во ракомет, а засега се наоѓаат на второто место на табелата со две победи од две одиграни утакмици, но со еден бод помалку од екипата на Груде.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk