×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Торес поради повреда ја заврши сезоната

  19.04.2010 11:41 | KumanovoNews

   Фудбалерот на Ливрпул и шпанскиот репрезентативец Фернандо Торес, оваа сезона нема среќа. Не само што поради повредата на коленото во нарениoт месец ќе го гледа Ливерпул само од трибините, туку во прашање е доведено и неговото учество на Мондијалот.

  Торес поради повреда ја заврши сезоната

   Лекарскиот тим на Ливерпул утврдил дека тој мора да се подвргне на операција на коленото, која ќе бара подолготрајно опоравување, па црвените во сезоната во која се борат за четвртоо место на табелата на Премиер лигата и трофејот во Лигата на Европа ќе ја заврши без најдобриот напаѓач.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk