Торес поради повреда ја заврши сезоната

19.04.2010 13:41 | KumanovoNews

 Фудбалерот на Ливрпул и шпанскиот репрезентативец Фернандо Торес, оваа сезона нема среќа. Не само што поради повредата на коленото во нарениoт месец ќе го гледа Ливерпул само од трибините, туку во прашање е доведено и неговото учество на Мондијалот.

Торес поради повреда ја заврши сезоната

 Лекарскиот тим на Ливерпул утврдил дека тој мора да се подвргне на операција на коленото, која ќе бара подолготрајно опоравување, па црвените во сезоната во која се борат за четвртоо место на табелата на Премиер лигата и трофејот во Лигата на Европа ќе ја заврши без најдобриот напаѓач.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk