ЖРК Куманово закажа уште еден контролен тест, по првиот кој беше успешен

11.02.2021 12:12 | KumanovoNews

 Екипата на женскиот ракометен клуб Куманово, денеска ќе одигра уште еден контролен натпревар против екипата на ЖРК Овче Поле, по оној од гостувањето пред пет дена.

ЖРК Куманово закажа уште еден контролен тест, по првиот кој беше успешен

Куманово оствари очекувано убедлива победа во првата средба со 13:36 во Свети Николе, откако и на полувреме имаше висока предност од 7:19. Тие во првиот дел од сезоната силите ги одмерија во рамките на 4-та рунда, каде Куманово победи со 49:18.

Овче Поле е екипа со учинок од 3 победи и 9 порази и се наоѓа на 10-та позиција во женската Суперлига.

Денешниот дуел ќе се игра на домашен терен, а истиот ќе започне во 20.30 часот во спортска сала во Економското училиште.

(Д.Д.)

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk