×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Без струја повеќе населби и села во Куманово и Старо Нагоричане

  02.04.2024 08:53 | KumanovoNews

  Прекин во снабдувањето со електрична енергија денска ќе има во две приградски населби и повеќе села во општините Куманово и Старо Нагоричане.

  Без струја повеќе населби и села во Куманово и Старо Нагоричане

  Од 08:45 до 14:00 часот без стуја ќе бидат потрошувачите на кумановските населби:Перо Чичо, м.в. Гладно Поле, Ајдучка Чешма, како и селата Тромеѓа, Четирце, Карабичане, Довезенце, Бељаковце, Клечовце, Зубовце, Новосељане, Косматац, Мургаш, Кутлибег, Пезово, К'шање, Кокошиње, Градиште, Орман, Кучкарево, Габреш и Скачковце.

  Во истиот преиод струјата ќе нема во селата Младо Нагоричане и Старо Нагоричане и сите села во Општина Стaро Нагоричане.