Дома одгледувал канабис

14.12.2010 14:50 | KumanovoNews

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против М.П. (28) од Куманово за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстанци„.

Дома одгледувал канабис


 Во септември 2010 година, во Куманово при претрес во домот на пријавениот пронајдени се 11 стебла од растението канабис сатива.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk