03. 06. 2020 12:08

Куче без заштитна корпа каснало дете на „Лесковачка“

Куче без заштитна корпа каснало дете на „Лесковачка“

  Во Полициската станица Куманово, синоќа било пријавено дека во 18.50 часот на патека на ул.„Лесковачка“ во Куманово малолетник, кој бил заедно со неговата мајка М.М., бил каснат од куче кое било без заштитна корпа, сопственост на непознато лице.

Малолетникот бил пренесен во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на случајот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk