04. 12. 2020 19:05

Кумановец заразен од коронавирус правел проблеми во болница, интервенирала полицијата

Кумановец заразен од коронавирус правел проблеми во болница, интервенирала полицијата

 Кумановец заразен од коронавирус направил проблеми во болница, поради што морала да интервенирала полицијата со заштитни одела, соопштуваат од МВР.

- Вчера во СВР Скопје од обезбедувањето на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека во ковид-центарот едно лице го нарушува јавниот ред и мир со агресивно однесување кон медицинскиот персонал, - соопштуваат од МВР.

По интервенција на полициски службеници, опремени во заштитна облека, лицето се смирило и констатирано е дека станува збор за С.В.(60) од Куманово, кој не сакал да ги пушти медицинските лица да влезат во неговата болничка соба.

Направен е записник за констатиран прекршок, а С.В. ќе остане на понатамошно лекување во болницата.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk