Нападната вработенa во Ургентниот центар во Куманово

31.07.2021 20:10 | Сузана Николиќ

Вработена во Ургентниот центар во Куманово пријавила дека била нападната додека била на работното место. Инцидентот се случил вчера околу 15 часот, по што случајот бил пријавен во полиција. 

Нападната вработенa во Ургентниот центар во Куманово

„Вчера во 16.05 часот во СВР Куманово, А.Д.(26) од Куманово пријавила дека во 14.55 часот, додека била на работното место во Ургентен центар, била физички нападната од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштува МВР. 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk