×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Нова фасада доби гимназијата „Гоце Делчев“

  05.08.2022 18:35 | Сузана Николиќ

  Нова енергетски ефикасна фасада поставена е на училишниот објект и на спортската сала во  Гимназија "Гоце Делчев" во Куманово.

  Нова фасада доби гимназијата „Гоце Делчев“

  „Ги заменивме сите стари прозорци со нови енергетско ефикасни ПВЦ прозорци. Целосно е заменет стариот кров со нов кров на училишниот објект и училишната спортска сала. Ја реновиравме внатрешноста на училишната спортска сала, поставивме нов систем за греење во неа и нова спортска подлога. Изградивме ново спортско игралиште со тартан подлога и трибини во училишниот двор. Заменети се врати на канцелариските простории и училници, реконструирани се подни површини во училниците, како и санитарните јазли во училиштето“, информираат од Општина Куманово.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk