Опожарени два автомобили на „Октомвриска“

05.09.2021 19:45 | Сузана Николиќ

Едно возило изгорело, а друго е оштетно, во пожар на паркинг на булеварот „Октомвриска револуција“.

Опожарени два автомобили на „Октомвриска“

„Во 04,37 часот било пријавено дека во Куманово на ул. „Октомвриска револуција“, било опожарено возило „шкода фабија“ сопственост на Н.Т.(42) од Куманово, а било зафатено и возило „опел корса“. Извршен е увид и се работи на расчистување на случајот“, соопштува МВР.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk