Полицијата спречила лице да скокне од зградaта на поранешен „Житомел“

03.09.2021 14:43 | Сузана Николиќ

Полициски службеници пред два дена спречиле лице да скокне од поранешната фабрика „Житомел“ во Куманово, соопштува СВР Куманово. 

Полицијата спречила лице да скокне од зградaта на поранешен „Житомел“

По добиена пријава во 11.40 часот дека едно лице се обидува да скокне, полициски службеници излегле на местото и го спречиле лицето во намерата, по што било предадено на Итна медицинска помош.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk