05. 08. 2020 11:32

Повреден 15-годишен велосипедист на паркинг на „Октомвриска“

Повреден 15-годишен велосипедист на паркинг на „Октомвриска“

 Велосипедист е повреден откако во него удрил автомобил на паркинг на булеварот „Октомвриска револуција“.

 Според МВР, несреќата се случила вчера во 17.25 часот, на паркинг простор на бул.„Октомвриска револуција“, кога патничко возило „шкода“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Б.Ц.(34) од Куманово удрило во велосипед, управуван од 15-годишник од Куманово и во патничко возило „опел астра“, со кумановски регистарски ознаки, паркирано од Н.С.(30) од Куманово.

Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Куманово, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk