21. 08. 2020 10:43

При судир на мопед и мотоцикл на „Октомвриска“ едно лице повредено

При судир на мопед и мотоцикл на „Октомвриска“ едно лице повредено

На бул.„Октомвриска револуција“, вчера во 16.15 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „генерикс“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од А.М.(23) од Куманово и мотоцикл „пијаџо“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од Е.А.(52) од Куманово.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Е.А., констатирани во Медицинскиот центар Куманово. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk