22. 12. 2009 00:00

Пријава за 28 грама марихуана

Пријава за 28 грама марихуана

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Б.Ј.(24) од Куманово, за сторено кривично дело ...

 „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстанци“. На 17 декември во с.Табановце извршен е претрес во домот на таткото на пријавениот каде се пронајдени 27,9 грама дрога-марихуана, која била наменета за продажба.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk