Притвор за дилер од Куманово

24.10.2020 14:11 | KumanovoNews

 Полицискитe службеници од СВР Куманово, завчера во 20.30 часот извршиле  претрес кај Д.Д.(28) од Куманово, при пронашле кокаин.

Притвор за дилер од Куманово

Тој бил приведен во полициска станица, по што му е поднесена кривична пријава, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Од страна на судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk