Разбојници провалиле во куќа и одзеле златен накит и пари

21.08.2021 18:32 | Сузана Николиќ

Двајца рабојници упаднале во куќа во липковското село Вакцинце додека сопствениците биле дома, по што ги нападнале и им одзеле златен накит и пари.

Разбојници провалиле во куќа и одзеле златен накит и пари

Разбојништвото се сличило ноќеска околу 03.30 часот, кога во СВР Куманово било пријавено дека во с.Ваксинце, општина Липково, две лица со употреба на сила влегле во куќата на А.С. и З.С..

„Со закана, од сопствениците одзеле златен накит, пари и мобилни телефони. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштува МВР. 

 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk