21. 09. 2020 20:55

Се обиделе да прегазат полицаец и побегнале, ги фатиле во Никуштак

Се обиделе да прегазат полицаец и побегнале, ги фатиле во Никуштак

 Полициски службеници синоќа во 22.30 часот, во с.Никуштак, општина Липково, ги лишиле од слобода И.С.(48) и Б.С.(23), двајцата од с.Арачиново.

Тие околу 20.30 часот на бул.„Трета македонска ударна бригада“ во Куманово одбиле да се легитимираат и со возило се обиделе да удрат полициски службеник, кој извршувал службени дејствија.

И.С. и Б.С. биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk