05. 08. 2020 13:43

Тројца повредени откако се превртел трактор на патот Габреш - Кучкарево

Тројца повредени откако се превртел трактор на патот Габреш - Кучкарево

Три лица од кумановското село Кучкарево се повредени откако вчера им се превртел тракторот.

Незгодата се случила во 19.00 часот на земјен пат Габреш - Кучкарево, кога Д.Н.(75) од с.Кучкарево, управувајќи трактор „ИМТ 533“, со скопски регистарски ознаки, во кое како сопатници се превезувале В.Д.(58) и Ј.З.(82), двајцата од с.Кучкарево, изгубил котрола и удрил во земјена површина и се превртел.

Во незгодата, Ј.З. се здобил со тешки телесни повреди, а Д.Н. и В.Д. се здобиле со телесни повреди, констатирани во Општа болница Куманово, каде што биле пренесени за укажување на лекарска помош.

Извршен е увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk