Земјотрес го стресе Куманово

01.08.2021 23:24 | Сузана Николиќ

  Вечерва во 23 часот и 7 минути почувствуван е земјотрес во Куманово.

Земјотрес го стресе Куманово

Земјотресот е со јачина од 3.3 степени според Рихтеровата скала. Според првичните информации епицентарот е на македонско-косовската границата, на длабочина од 2 километри. 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk