01. 02. 2010 16:41

Бијонсе освои шест Греми награди

Бијонсе освои шест Греми награди

Американската пејачка Бијонсе однесе убедлива победа на синиќешната додела на Греми наградите, освојувајќи шест награди, помеѓу друго и за најдобра поп пејачка, пренесуваат медиумите.

Бијонсе победила во категориите најдобра женска поп интерпретација за песната („Halo“), песна на годината („Single Ladies“), најдобра рнб пејачка. Најдобро традиционална рнб изведба и најдобар современ рнб албум.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk