19. 02. 2010 13:20

Бреговиќ ги избра можните српски претставници на Евросонг

Бреговиќ ги избра можните српски претставници на Евросонг

По три дена кастинг на кои биле пеени песните на Горан Бреговиќ, како можни претставници на Србија на Евросонг се спомнуваат имаињата на Емина Јаховиќ, Милан Станковиќ, Миња Самарџиќ и Марија Лазиќ(финалистка од серијалот „Јас имам талент„).

Како објавуваат српските медиуми, Бреговиќ напишал три песни од кои една ќе ја претставува Србија на годинешниов Евросонг во Норвешка. Песните биле во препознатлив стил на Бреговиќ, кој музичките критичари го нарекуваат „Balkan beat”.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk