21. 02. 2010 15:49

Ѓоко Таневски ќе не претставува на Евровизија

Ѓоко Таневски ќе не претставува на Евровизија

Ѓоко Танески со пената „Јас ја имам силата“ ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, што оваа година ќе се одржи во Осло - Норвешка.

На синоќешниот национален избор во Универзалната сала, Танески во драматична завршница освои најмногу поени, пред Влатко Илиевски.

Песната „Јас ја имам силата“, по текст и музика на Кристијан Габроски и аранжман на Дарко Тасев. Во бендот кој го придружува Танески, се наоѓа и познатиот гитарист Дамјан Пејчиноски.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk