16. 10. 2020 08:17

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (16.10.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (16.10.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Работите кои ќе се случуваат денес ќе ви одат во прилог. Односно голема е веројатноста дека денес што и да направите ќе ви оди од рака. Искористете го тоа за да ги подобрите односите со вашите колеги на работа. Во љубовта, денес не ве очекуваат промени.

Бик

Денес, работите нема да се одвиваат како што сакате вие. Тоа делумно ќе ви пречи, но ќе се обидете да стигнете раце од се'. Можеби тоа е и најдоброто решение. Кога станува збор за љубовта, вашиот партнер денес како да нема да има разбирање за вашата вознемиреност, а тоа ќе ви предизвика уште поголема разочараност. Како и да е,  и овој ден ќе помине.

Близнаци

Овој ден ќе чувствувате истоштеност на вашето тело, кога станува збор за работата. На некоја начин вашето тело како физички да ви откажува послушност. Бидејќи е почеток на неделата обидете се да се регенерираате со правилен начин на исхрана и одмор. Љубовта може денес треба да ја оставите малку на страна, затоа што нема да имате енергија за дополнителни нервози.

Рак

Во текот на овој ден постојано ќе бидете во исчекување на некои информации. А тоа ќе придизвикува да бидете се' понервозни. Обидете се да бидете трпеливи. На финансиски план, нема да имате огромни промени, додека пак во љубовта ќе ве изненади убавото однесување на вашиот партнер.

Лав

Иако со денови чувствувате некоја тензија на работата, денес нема да биде така, затоа што вашите мисли ќе летаат на друга страна. Вашиот партнер на некој начин нема да се однесува како што се однесува вообичаено, а сето тоа ќе придонесе за вашето нерасположение.

Девица

Вашата наивност која ве следи насекаде, тргнете ја на страна и денес бидете претпазливи на работата. Некој од вашите колеги на некој начин ќе сака да си ја докаже неговата вредност потиснувајќи ја вашата. На љубовното поле, денес ѕвездите велат дека ќе чувствувате особена потреба да бидете сакани, па затоа доколку имате партнер спремете му некоја убава вечера во мирна атмосфера, а доколку немате излезете и забавувајте се.

Вага

Одличен ден кој нема да ви донесе некои потешкотии. Ова ви е потребно со оглед на тоа дека е средина на работната недела и дека сте свесни уште колку многу работа ве очекува. Затоа уживајте во денот. Односите со вашиот партнер денес ќе бидат сосема позитивни, па затоа можете и заеднички да излезете и да се забавувате.

Шкорпија

Овој ден ќе бидете расеани и нема да знаете на која страна да се свртите. Сите колеги околу вас на некој начин ќе бараат некоја помош, а вие нема да сакате никого да одбиете. Денес ве очекува многу интензивна, но многу кратка средба со вашата сакана личност.

Стрелец

Денес е можеби време да поработите на подобрување на вашата психичка состојба. Секако дека не можете да влијаете на се', но барем може да се обидете да влијаете на себе. За да тргнете по поубав пат, одлуката мора да биде ваша. Во љубовта не ве очекуваат некои нагли промени, ама тоа нека не ве демотивира. Најпрво, вие треба да си расчистите со вашите мисли.

Јарец

Денес особено ќе бидете заинтересирани за се' што се случува околу вас, а тоа ќе ви влијае позитивно и на работата. Затоа искористете ја можноста и покажете го она што го знаете, добар момент да се покажете на светлината. Сето ова ќе предизвика и симпатии кај некој од спротивниот пол, а тоа на вас воопшто нема да ви пречи.

Водолија

Денес имате особено време да се занимавате со она што го сакате, затоа што на работата не ве очекува многу заангажираност. Можеби и е време да размислите на тоа што го сакате. Не бидете секогаш пасивни. А кога станува збор за љубовта, веќе е време да се заангажирате околу личноста која ви значи.

Риби

Вашата лабилност која ве прати со денови, овој ден како да ќе ја нема, а тоа веднаш ќе измами насмевка на вашето лице. Затоа не. Дозволувајте никој ова да ви го смени. На работата ќе се чувствувате малку оптеретени, но ќе се обидете да се справите и со тоа. На љубовен план, во вашата близина постојано се "вртка" некоја личност на која и се допаѓате. Внимавајте доколку имате партнер.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk