09. 07. 2010 16:11

Концерт на Ивана Андоновска Свилар

Концерт на Ивана Андоновска Свилар

 Утревечер со почеток во 19.30 часот  во салата на  Театар  концерт ќе одржи  Ивана Андоновска Свилар – мецосопран во придружба на  Марко Митковски – пијано.

 Андоновска-Свилар е магистер  по соло пеење.

Од  2007 година  таа работи како наставник по музичко образование и професор по музичка уметност во музичкото училиште “Панче Пешев” во Куманово. Досега има настапувано во земјава и странство.  

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk