27. 03. 2010 13:36

Ограбена куќата на српскиот пејач Кеба !

Ограбена куќата на српскиот пејач Кеба !

На фолк-пејачот Драган Којиќ-Кеба во четвртокот му било провалено во куќата на белградската населба Бежаниска коса. При тоа крадците му однеле сеф во кој имало скапоцени работи.

 Како што пренесуваат српските медиуми, грабежот бил добро испланиран и изведен во периодот од две часот попладне до полниќ, во време кога никој не бил во куќата.

 Кеба и неговото семејство цел ден не биле дома, а крадците најверојатно знаеле за целата ситуација и ја искористиле приликата да го земат сефот со највредните работи. Интересно дека крадците не однеле ништо друго од вилата, освен украдениот сеф.

 Кеба на медиумите им ја потврдил кражабата, но во интерес на истрагата не изнел повеќе детали.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk