12. 02. 2010 14:42

Пенелопе Круз заедно во авантурите со капетанот Џек

Пенелопе Круз заедно во авантурите со капетанот Џек

Оскаровката Пенелопе Круз преговара за улога во филмот „Пирати од Карибите: Фонтана на младоста“. Пенелопе Круз би можела да ја замени Кира Најтли во четвртиот филм на капетанот Џек Спероу.

Актерката моментално води преговори со управата на студиото „Дизни“ и режисерот Роб Маршал, пренесува Би-Би-Си (ББС)

Учествувањето во последниот филм го откажале и англиската глумица и нејзиниот колега Орландо Блум, додека Џони Деп се враќа во улогата на најпознатиот пират.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk