12. 05. 2010 18:05

Северина повреди колено

Северина повреди колено

Најпознатата хрватска пејачка Северина која е препознатлива по своите енегрични настапи, неодамна играјки на 12 сантиметри високи потпетици паднала и го повредила коленото. 

Поради овој пех Северина морала да го преседи остатокот од вечерта. Инаку на сличен начин Севе се повредила минатата година во март додека ги вежбала чекорите со бившата кореографка на Тина Тарнер, како и пред 4 години кога возела ролери. 

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk