×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Мурињо е најдобар на светот

  20.04.2010 14:24 | KumanovoNews

   Во пресрет на првиот полуфинален меч од Лигата на Шампионите, се повеќе се подгрева атносферата помеѓу фудбалерите на Интер, кои вечер во Милано ќе ја пречекаат Барселона.

  Мурињо е најдобар на светот

   Тренерот на гостинската екипа, Пеп Гвардиола и неговиот играч Дани Алвеш денеска одржаа конференција за новинарите.

  "Играме против силниот тим на Интер. Играме против најдобриот тренер на светот, Жозе Мурињо. Ги освои титулите во Португалија, Англија и Италија, па двобојот против него за мене е голема мотивација". - изјавил Гвардиола.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk