×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Тешко повреден градежен работник од Куманово

  12.11.2020 18:05 | KumanovoNews

   Д.Т. (36) од Куманово, се повредил при извршување на работни задачи во фирма во населбата Илинден, по што од доктор е констатирана тешка телесна повреда.

  Тешко повреден градежен работник од Куманово

  Несреќата се случила вчера во 11.10 часот по што повредениот бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Случајот во полиција го пријавиле од болницата.

  На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Скопје. За настанот е известен трудов инспектор.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk