Тешко повреден градежен работник од Куманово

12.11.2020 19:05 | KumanovoNews

 Д.Т. (36) од Куманово, се повредил при извршување на работни задачи во фирма во населбата Илинден, по што од доктор е констатирана тешка телесна повреда.

Тешко повреден градежен работник од Куманово

Несреќата се случила вчера во 11.10 часот по што повредениот бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Случајот во полиција го пријавиле од болницата.

На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Скопје. За настанот е известен трудов инспектор.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk