09. 09. 2010 15:34

Бора Чорба во Версај

Бора Чорба во Версај

 Во ноќниот клуб Версај во сабота вечер ќе гостува српскиот рок пејач Бора Ѓорѓевиќ, фронтмен на групата Рибља Чорба. Концертот е закажан во 22.30 часот, а предвидено е да трае два часа.

Кумановската публиката ќе може да ги чуе големите хитови од 90-тите :„Кад сам био млад„, „Лутка са насловне стране„,„Минут са њом„,„Последња песма о теби„,„Немој среќо, немој данас„,„Када падне ноќ„,„Љубав овде више не станује„ и многу други. Легендарниот Чорба е чест гост во кумановските клубови. За една година ова е негово трето гостување.2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk