14. 05. 2020 09:17

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (14.5.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (14.5.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Делувате нескромно кога станува збор за работата. Вашите соработници ќе почнат да се жалат дека добивате повеќе од она што заслужувате.

Нема потреба да се расправате со саканата личност, бидете одмерени во вашите барања.

Бик

Денес поради сплет на околности ќе започнете да се занимавате и со работи кои вообичаено не ги правите. Потпрете се на вашата интуиција.

Делувате шармантно и знаете како да направите и другите да се чувствуваат убаво.

Близнаци

На професионалното поле денес ќе сакате да се покажете со вашите можности, односно ќе внимавате на секој детал за да ги направите работите најдобро што можете.

Вашето внимание насочете го кон личности кои навистина ве вреднуваат.

Рак

Денес ќе се чувствувате истоштени, но сепак ќе мора да функционирате во согласност со обврските. Не мора да глумите "цврста карпа", по завршените неопходни обврски одморете си.

На вашиот партнер понекогаш навистина треба да му нацртате што треба да прави.

Лав

Денеска ќе бидете насочени кон постигнување на поголем успех, но истиот тој успех ќе предизвика завидливост кај останатите.

Не преувеличувајте ги работите поврзани со вашиот партнер.

Девица

Денеска не однесувајте се премногу самоуверени, затоа што ќе наидете на пречки, а останатите тоа едвај ќе го чекаат за да ви кажат дека не сте доволно спремни.

Исто така, денеска, ќе ве загрижува и двосмисленото однесување на вашиот партнер.

Вага

Доколку навистина сакате да постигнете нешто, тогаш не однесувајте се неодговорно и не  раскажувајте на сите наоколу за вашите планови.

Ви недостига нежноста во љубовта, па затоа денес ќе се втурнете во прегратките на саканиот.

Шкорпија

Кога станува збор за работата, денес сосема лесно ќе се справите со ситуацијата во којашто ќе се најдете и ќе знаете како да заземете став.

Денес обидете се да не потклекнете на некои страсти и да бидете дел од некој љубовен триаголник.

Стрелец

Вашето влијание на работата станува се' позначително. Тоа ќе ви претставува дополнителна мотивација за уште поголема заангажираност.

Не занемарувајте му на партнерот што ве прекорува, затоа што во последно време делувате подистанцирано.

Јарец

Вашата професионална замисла не може да се исполни во потполност но во иднина ве очекуваат подобри времиња.

Понекогаш ви паѓа тешко да ги усогласите вашите потреби и потребите на вашиот партнер.

Водолија

Давате се' од себе за да го постигнете она што го сакате, односно да ја изреализирате работста којашто ви стои на глава.

Иако делувате нервозно, сепак порано или подоцна ќе мора да се усогласите со вашиот партнер или да кренете по некој друг пат.

Риби

Луѓето околу вас се сосема различни, но вие денес ќе успеете да ја споите енергијата на сите нив и да направите благопријатна атмосфера. Вие сте знак кој знае како да управува со енергијата, но доколку сакате.

Внимателно анализирајте ја личноста која бара многу повеќе од вас.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk