19. 09. 2010 15:04

Иствуд ја советува Анџелина Џоли

Иствуд ја советува Анџелина Џоли

Клинт Иствуд и понудил неколку совети на својата пријателка Анџелина, при нејзиното деби како филмски режисер.

Мој совет и е да спие повеќе од глумците - изјави 80 годишниот Иствуд за списанието „Пипл“, на премиерата на неговиот филм „Hereafter“ на фестивалот во Торонто.

И советувам да состави добра екипа, да знае што сака и да се бори за тоа

Џоли ќе биде и продуцент и автор на сценариото за љубовната приказна која се случува за војната во Босна.

И покрај многуте проекти кои ќе ги работи Иствуд е сигурен дека таа ќе направи ремек дело.

Таа е многу интелегентна. Знам дека ќе направи одличен филм. Не сум разговарал со неа за конкретниот проект, но знам дека ништо нема да ја спречи. Едвај чекам да видам што ќе направи.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk