27. 02. 2010 18:16

Лара Крофт доби улица

Лара Крофт доби улица

Една улица во британскиот град Дерби ќе го добие името на Лара Крофт, лик од видео играта Томб Рајдер, која ја оживеа познатата Анџелина Џоли.

Улицата се наоѓа во близина на студиото во кое Лара Крофт е создадена 1990 година.

Како што пренесуваат британските весници, во анкетата што била направена по тој повод гласале над 30.000 луѓе, Клара добила повеќе од 89 гласови на љубителите на  видео игрите широм светот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk