17. 03. 2011 12:34

Мартин Србиновски со концерт на МТВ

Мартин Србиновски со концерт на МТВ

Кумановецот Мартин Србиновски на 31 март во големото студио на МТВ ќе го одржи својот прв акустичен концерт.

Во придружба на акустична гитара, бас и удирачки инструменти, Мартин ќе ги испее песните од албумот ,,Одговор” и неколку теми од неговиот досега необјавен албум ,,Пурпурен ден”. Влезот за концертот е бесплатен.

Мартин е препознатлив по одличните свирки, а на овогодинешниот избор на песна за Евровизија се пласира на второто место.

К.К.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk