07. 09. 2010 08:26

Презакажан концертот на Тијана

Презакажан концертот на Тијана

 Настапот на Тијана Дапчевиќ во "Касапски круг" e презакажан за утре, 8 септември. Концертот требаше да се одржи минатата сабота но, поради лошите временски услови беше одлежен.

 Организаторите тогаш најавија дека е планирано концертот да трае 2,5 часа. Почетокот е закажан во 22 часот, а влезницата чини 100 денари. Пибликата ќе имаат можаност да ужива во хитовите „Роѓен да будеш мој„,„Земља мојих снова„, „Она то зна„, „Све је исто само њега нема„,„Марионете„,„Степски вук„,„Јача од судбине„ и многу други.

Македонската која живее и работи во Белград има туреја низ неколку градови во државaта.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk