03. 08. 2010 16:27

ТВ Пинк и Гранд „раскинале„

ТВ Пинк и Гранд „раскинале„

 Како што пренесуваат српските медиуми во соопштението на телевизијата било објавено дека соработката се прекинува поради тоа што не можела да најдат заеднички  интерес.

 Телевизијата Пинк од денеска ја прекинала соработката со Продукцијата Гранд, која промовита фолк, поп фолк и турбо фолк музика, и повеќе нема да се емитуваат емисиите на музичката куќа. Како што пренесуваат српските медиуми во соопштението на телевизијата било објавено дека соработката се прекинува поради тоа што не можела да се најдат заеднички партнерски интерси.

ТВ Пинк одамна ја прерасна потребата за екстерни продукции и копродукциски аранжмани, поради тоа што е способна да создава сопствена програма со своите вработни и постечките капацитети- навеле од ТВ куќата.

 Издавачката куќа Гранд продукција ја основа пејачот Саша Поповиќ и на програмата на ТВ Пинк се емитуваа шоу програмите „Гранд шоу„, „Гран парада„, „Гранд хитови„ и „Звездите на Гранд„. 

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk